עריכת דין, לימודים ועבודה

מקצועות חופשיים רבים קיימים היום בשוק אחד מהם הוא משפטים. עורכי דין דיני עבודה, עורכי דין למשפחה, עורכי דין למגזר העסקי מסחרי ועוד מציפים בכל שנה את שוק העבודה. רובם משתלבים באופן חלקי במשרדים השונים ברחבי הארץ, חלקם פותחים פרקטיקה עצמאית וחלקם נודדים אל מקצועות אחרים או משתלבים בתפקיד אחר הנוגע למשפטים ויש כמובן אחוז קטן שזונח את המקצוע.

עורכי דין דיני עבודה מתמחים בתחום במשל כמה שנים בדיוק כמו עורכי דין אחרים. בשונה מהתחומים האחרים עורכי דין דיני עבודה פועלים לרוב בבית מפשט לדיני עבודה ומתמודדים עבור חברות או אנשים פרטיים שיחסיהם עם מקום העבודה או העובד הגיעו למבוי סתום המצריך התערבות משפטית.

לימודי עריכת דין נמשכים ארבע שנים במהלכם זוכים הפרקליטים הצעירים למנה גדושה של חומר משפטי, ערכאות, סגנונות משפט ושינון ולמידה של אין סוף חוקים ותתי חוקים. הלימודים נחשבים לימודים קשים הדורשים השקעה רבה, שינון חומר ורמה גבוהה של לימוד. הלימודים מתקיימים בבתי הספר השונים ברחבי הארץ, מכללות למשפטים כמו מכללת נתניה או בית הספר הרב תחומי בהרצליה השם דגש על לימודי משפטים. מלבד אלו גם האוניברסיטאות מציעות לימודי משפטים במסלולים שונים. לימודי משפטים למסלול עריכת דין, משפטים ללא משפטנים ומסלולים משולבים של לימודי משפטים עם מקצועות אחרים כמו כלכלה, פסיכולוגיה, ראיית חשבון ועוד. לימודים מהסוג הזה הם לא ממש טיולים מאורגנים, בלשון המעטה.

ADir-machinery.co.il

Comments are currently closed.