עריכת דין, לימודים ועבודה – חלק 2

סטודנטים מכנים את לימודי הרוח כמסלול טיולים מאורגנים מכיוון שכל החומר עוסק בדרך כלל בעולם של משוררים, סופרים ואומנות, שלא כמו משפטים העוסקים בעינייני אדם לחברו ובמקרים של מציאות יומיומית.

הקושי למצוא עבודה לאחר סיום הלימודים ושנת ההתמחות נובע בעיקר בשל ריבוי עורכי הדין הצעירים. בכל שנה מסיימים כמה מאות עורכי הדין ובמדינה קטנה כמו שלנו יש כיום עורך דין על כל שני אנשים בערך. כך קשה מאד להתברג למשרד ולמצוא עבודה בטח ובטח למשרד נחשב. במרכז הבעיה קצת יותר קלה אך באזורי הפריפריה עורכי דין נאבקים מאבק אמיתי על כל מקום עבודה ואפילו על מקום להתמחות של השנה החמישית.

לאחר סיום התואר על עורכי הדין לעבור מבחן הסמכה. ללא המבחן הזה הם אינם יכולים לעבוד באופן חוקי במקצוע. מבחן ההסמכה הפך להיות קשה יותר ויותר בכל שנה. הקושי נובע גם מרצון לשמור על רמה אקדמאית גבוהה מאד בקרב המשפטנים וגם מתוך רצון לבצע סינון מסויים בכמות הגדולה של עורכי הדין. הקושי הזה הביא לא אחת להתרעמות גדולה מצד גופים שונים שביקשו שלא להכשיל את הסטודנטים שעברו כברת דרך ארוכה והשקיעו ממיטב כספם ומרצם על מנת להגיע לשלב הסיום הזה.
הצלחה כעורך דין נמדדת לא רק בשלב הזה אלא ביכולת שלו להיות עורך דין אובייקטיבי, אמין ולעשות את עבודתו נאמנה. גם כעורך דין ברשות הפרטית וגם הציבורית.

, adkidum.com

Comments are currently closed.