עולם בלימודי רוח

מגוון התארים שקיים היום, בארץ ובעולם, מופלא ורחב ממש. בין אם תארים במדעי הרוח, מדעי ההתנהגות, הסביבה, החיים או עריכת דין ואדריכלות, לכל אחת מכותרות אלו יש מענה בדמות תואר אוניברסיטאי בשלל האוניברסיטאות והמכללות הפרטיות. נכון שנוצר צוואר בקבוק ברמה מסוימת, ישנם תארים אליהם זורם נחל הסטודנטים החזק ביותר ואחרים שנותרים מוזנחים ובשוליים, אך התארים כולם עוד נותרים בחיים.

אני החלטתי להרחיב דווקא בתארים שיותר בשוליים, תארים שבמדעי הרוח. אני בטוח שלא תהיו מופתעים אם אתוודה ואגיד שאני בעצמי לקחתי על עצמי ללמוד לתואר במדעי הרוח ולא במקצועות מהעולם השני, כמו הנדסה או משפטים. עורך דין דיני עבודה כנראה שכבר לא אהיה, גם לא מדריך טיולים מאורגנים, אך בהחלט אשמח למצוא לי בית חם בעולם הרוח והאמנות שבכתיבה.

תואר באמנות פלסטית, לדוגמא, איך זה נשמע לכם? דמיינו שיעור פיסול מכל הסוגים, בין אם פיסול מחומרים המתאימים לנישת האנימציה ובין אם פיסול בחומרים קלאסיים כמו שיש וסוגי אבנים רבים. דמיינו כניסה אל כיתה בה מחכה לכם דוגמנית, דפי קאנווס חלקים ומכחול, רק לשירותכם, כדי שתוכלו להתבונן ולהמיר אל הנייר את המציאות שאתם רואים מול עינכם.

תואר באמנות הצילום, ישנם שפע פלאים ודברים ללמוד גם בתחום זה. צילום ופיתוח בשחור ולבן, כמו בימים הטובים והישנים. כניסה אל חדר חושך של ממש, פיתוח פילים עדין וצפייה בתהליך מרהיב.

Comments are currently closed.